Näitus “Teisel pool suure unustuse mõõgalööki”
8.01-5.02.2023
Narva kunstiresidentuur, Joala 18
● Osalemine haridusprogrammis on tasuta 5 esimesena registreerunud grupile (minimaalne
osalejate arv – 8 in.). Järgmistele on hind 40 eurot grupi kohta.
● Osaled saavad 3.–8. ja 9.-12. klasside õpilased
● Tunnid sobivad ka huvikoolide õpilastele
● Selleks, et osaleda programmis teile sobival ajal, peate eelnevalt registreeruma.
● Tunnid toimuvad nii eesti kui ka vene keeles.
● Tunni kestus on 60-90 minutit (olenevalt teie soovist, grupi suurusest ja vanusest)
Näitus “Teisel pool suure unustuse mõõgalööki” sukeldub inimese kõige sügavamate tunnete uurimisse. Kunstnikud Eike Eplik ja Urmas Lüüs lavastavad oma skulptuuride ja installatsioonidega erinevaid ruume, Manfred Dubovi ja Angela Maasalu teosed aga väljendavad pingelisi seisundeid läbi maali. Vaadeldavatel töödel on palju tähendusi, alates abstraktsetest psüühilistest kogemustest kuni tuttavate argielu emotsioonideni.
Näituse kuraator Maria Helen Känd arvab, et eksponeeritud tööd esindavad keerulisi ja äratuntavaid emotsioone. Teosed annavad poeetilisel viisil edasi tühjuse või lõhestatuse tunnet, mis on tekib tormilistest muutustest ja liikumisest ühest elu etapist teise. Kunstnike tööd ühendavad endas leina ja lootuse, igatsuse ja ootuse, armastuse ja andestuse.
NARTi tund põhineb aktiivsel õppemeetodil – õpetaja juhendatud küsimuste abil paneme õpilased aktiivselt arutlema ja tõstatama teemaga seotud küsimusi. Tunnid on kohandatud eri vanuses lastele, keskendudes eakohastele aspektidele kunstis.
Nooremale vanusegrupile (3.-7. klass) mõeldud tunnis:
● Õpilased tutvuvad mõistetega nagu: residentuur, näitus, installatsioon, skulptuur, maal, kompositsioon, värv jne.
● Meie giidi abiga õpivad õpilased tundma erinevaid viise, kuidas väljendada tuju ja emotsioone loovuse ja kunsti kaudu. Giid selgitab, millistest tunnetest näitus räägib.
● Koos vaadatakse kunstnike töid. Juhendaja abil õpivad lapsed, kuidas on maalidel edasi antud tundeid ja meeleolusid.
● Lastele antakse ülesanne, mis arendab oskusi oma kogemuste, tunnete ja meeleolude loominguliseks edasiandmiseks. Kinnitatakse teadmisi värvide, kujundite, kompositsioonide, vormide ja lugude tähendusest.
Vanemale vanusegrupile (8.-12. klass) mõeldud tunnis:
● Tunni esimeses osas tutvustatakse õpilastele Narva kunstiresidentuuri. Samuti saavad nad teada, mida tähendab kuraator, installatsioonikunst, abstraktsioon, meedium ja kaasaegne kunst.
● Giid teeb õpilastele lühikese ekskursiooni näitusel ja tutvustab neile kunstnikke. Ringkäigu ajal esitatakse õpilastele küsimusi, mille abil saavad õpilased praktiseerida vabatõlgenduse meetodit
● Tunni viimases osas selgitab giid õpilastele näituse pealkirja tähendust, mis on laenatud Jaan Kaplinski luuletusest. Näituse kontekstis räägivad õpilased kunsti ja kirjanduse vahelistest suhetest. Lahendatakse loomingulist kirjanduslikku ülesannet, mis põhineb eksponeeritud teostel.
Kutsume oma haridusprogrammides osalejaid üles mõtisklema eluliste ja inimlike teemade üle kaasaegse kunsti vahendusel.
Lisainfo ja broneerimine:
Аrina, +37256265903
arina.jegorova@artun.ee