NART kutsub osalema Thinking Museum asutaja Claire Bown (NL) kunsti- ja kultuurivahendamise hübriidkoolitusel 11. mail veebis ja 25.-26. mail Narva kunstiresidentuuris (Joala 18, Narva)
Esimene koolitussessioon toimub veebivahendusel (11.05). Koolituse keskmes, mida viib läbi Claire Bown, on meetod “Visual Thinking in Museums” (VTM). See meetod võimaldab grupijuhil algatada ja suunata vestlust selleks, et aidata osalejatel mõtestada kunsti ja kultuuripärandit. VTM arendab eneseväljenduse ja küsimuste esitamise oskust. Samuti on see meetod hea võimalus keelepraktikaks. Veebipõhisele kohtumisele järgneb kaks päeva praktikat ja võrgustumist Narva kunstiresidentuuris (25.-26.05). Oluliseks koolituse osaks on ka rühmatöödes osalemine, võrgustiku loomise, ühiste koostööprojekte ja kogukonna kaasavate tegevuste planeerimine.
Osalema on oodatud kohalikud eesti keele, humanitaarainete ja huviringide õpetajad, noorsootöötajad, EKA, TLU jt tudengid, galerii- ja muuseumiharidusega seotud kultuuritöötajad Ida-Virumaalt ja üle Eesti.
Registreerimine avatud kuni 5. maini 2024.
Claire Bown, Visual Thinking in the Museum (VTM)
Claire Bown on Suurbritanniast pärit Hollandis elav pedagoog, kes töötas antud meetodi välja kunsti, ajaloo ja muude kultuurivaldkondade vahendamiseks. Meetod võimaldab muuseumi- ja kunstipedagoogidel, giididel, kooliõpetajatel viia läbi kaasahaaravaid ja arutlema suunavaid tuure mis tahes publikule. Lisaks kaasaegse kunsti vahendamisele saab seda rakendada ka ajaloo- ja koduloomuuseumides, ooperis, ekskursioonidel jne. Seda on edukalt kasutatud ka keeleõppes.
Veebikoolitus toimub 11. mail kell 12 ning kestab 3 tundi.
Narva kunstiresidentuur (NART) on kultuuriplatvorm, kus toimuvad loomeresidentuurid, kunstinäitused, temaatilised töötoad ja palju muud. Üks eesmärk on pakkuda kohalikele elanikele ja külastajatele erinevaid viise kunsti kogemiseks ja mõtestamiseks.
Koolituse praktilise osa käigus saame harjutada kunsti vahendamist näitustel. Ka Kreenholmi manufaktuuri külastus täidab uute oskuste praktiseerimise eesmärki.
Koolitus toimub nädalavahetusel, alustame L 25 kell 12 ja lõpetame P 26. mai kell 18.
Praktilist osa NARTis vahendab Jelena Tšekulajeva, kunsti ja muuseumihariduse taustaga koolitaja, kes varasemalt töötas haridusprogrammide kuraatorina ja muuseumipedagoogina Kumu hariduskeskuses ja Tallinna Linnamuuseumis ning tegutses vabakutselisena. Üks suurimaid projekte eesmärgiga koolitada kohalikke muuseumipedagooge ning samal ajal luua muuseumimänge ja näituste teejuhiseid, mida Jelena käivitas ja juhtis aastatel 2015-2020, oli laste ja noorte muuseumide festival “Avatud mänguväljad”. Inspireerivaks väljakutseks on Jelena jaoks ka kogukonda kaasavad projektid.
- Koolituse töökeelteks on eesti ja inglise keel, osalemise eelduseks on nende keelte oskus suhtlustasemel.
- Igast organisatsioonist ootame kahte inimest, mis tagab tõhusamat ideede genereerimist ja tõstab projektide elluviimise tõenäosust.
- Osalustasu ühe osaleja kohta 20 eurot.
- Praktika nädalavahetusel Narvas on võimalik ööbida NARTi ühiselamutüüpi ruumides. Koolituspäevadel pakub korraldaja L ja P lõunat ning P hommikusööki. Õhtusöök omal käel, soovi korral saab kasutada ühiskööki.
- Registreerimine avatud kuni 5. maini 2024.
- Koolitus toimub tänu Briti Nõukogu ja Eesti Kultuurkapitali toetusele.
Lisainfo
Jelena Tšekulajeva
koolituse korraldaja ja koolitaja
elamusoppe@gmail.com
Tel. 5544849
Johanna Rannula
NART direktor
johanna.rannula@artun.ee
+372 59177795